Arama
Andante Sayı 78
Kategori DERGİ/Andante
Firma Andante
Basım Yeri ve Tarihi 2013
Tanıtımlar Baharın habercisi olan cemreler sırayla düşmeye başladı… 2013 yılının üçüncü ayı da geliverdi. Baharla birlikte ruhumuzu ısıtacak festivallerin başlamasına da çok az bir zaman kaldı… Uzun süredir Türkiye’de oda müziği konusunu detaylı bir dosya ile sizlere sunmayı planlıyorduk; bu sayımızda pek çok gerçeği ile gün yüzüne çıkarmaya çalıştığımız dosyamızı ilgiyle okuyacağınızı düşünüyorum. Dosya için hazırladığımız sorulara son derece içten ve samimi yanıtlar veren müzisyen, besteci, müzikbilimci, yönetici ve yazarlarımıza teşekkür ediyorum. Ülkemizde oda müziği demişken; Mehmet Mestçi ve Artisan işbirliği ile 7 Mart- 8 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslararası Opus Amadeus Müzik Festivali’nin yolu bu yıl da açık olsun diyor, oda müziği festivallerimizin sayısının artmasını temenni ediyorum.

Bu sayımızla birlikte okurlarımıza yine bir ek çalışması hediye ediyoruz. Her yıl Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’nın kurucularından Cenap And’ın hayata veda ettiği 4 Nisan günü, Cenap Bey’in anısına düzenlenen açılış konseri ile başlayan Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin 30’uncu yılına özel olarak hazırladığımız bu ek çalışmasında emeği geçen dost yazarlarımıza teşekkür ediyor; Ankara’nın ruhunu zenginleştiren Uluslararası Ankara Müzik Festival’ine nice uzun yıllar, kültür dünyamızı zenginleştiren Cenap And’a ise rahmet diliyorum.

11 Mart’ta hepimizi nefis bir resital bekliyor. Devlet sanatçımız, piyanist Verda Erman ile, Süreyya Opera’sında Donizetti Ödüllü kemancımız Atilla Aldemir ile vereceği resital öncesinde, yazarımız Güray Başol’un yaptığı söyleşiyi sizlere öncelikli olarak tavsiye ediyorum. Bu yıl Varşova'da 17’incisi yapılacak olan dünyaca ünlü Beethoven Paskalya Festivali'nin sanat yönetmeni Elżbieta Penderecka ile Serhan Bali’nin ve 23 Mart’ta Tekfen Filarmoni’nin İstanbul’da eşlik edeceği “Trompetin Caruso”su Sergey Nakaryakov ile Murat Özkoyuncu’nun yaptıkları sohbetler de sizlere umarım okurken keyifli anlar yaşatacak. Bu sayı ayrıca değerli yazarımız Emre Aracı, İngiliz besteci Vaughan Williams’ın farklı dünyasında bizleri bir gezintiye çıkaracak. Her yılın başında verdiği Yeni Yıl Konseri'yle yüzümüzde gülücükler açan Viyana Filarmoni Orkestrası’nın gözlerden uzak tutulan karanlık tarihini Norman Lebrecht Türk okurlarının gündemine taşıyor. Amsterdam'daki Flamenko Bienali’nin konuğu olan Accademia del Piacere topluluğunu ele alan yazısı ile ''Felemenk Diyarı'' temsilcimiz Armağan Ekici, samimi ve dürüst eleştirileri ile Şefik Kahramankaptan, bizi asla yalnız bırakmayan eğitim köşemizin değerli ismi Buğra Gültek, keskin kalemi ile Ayşe Öktem, Hi-Fi sohbetleri ile Tunçel Gülsoy, Hi-Fİ dünyasından haberleri ile Hadi Özyaşar hemen bu sayfanın ardında, kendi köşelerinde sizleri bekliyorlar…

Mart sayımızla birlikte klasik müzik dünyamıza da bir cemre düşsün. İyi okumalar diliyorum.

Ahu Ünalp
Format 1 DERGİ
Yorumlarınız
Yorum yazmak için lütfen üye olun
Fiyatı 7,00 TL (KDV Dahil)
 
Lütfen Kullanıcı Girişi Yapınız
Kullanıcı Girişi
- Yeni Üye Ol
- Şifremi Unuttum
Beni Hatırla
   
Gizlilik İlkesi & Yardım
Mikrop Gramofon
Akçaağaç Sokak No:1/1A Acıbadem/İstanbul
Tel : +90 216 545 0386
GSM : +90 532 343 9328
Fax : +90 216 326 3920
Email : info@mikropgramofon.com

(C) Tüm Hakları saklıdır. 2005, Mikrop Gramofon
Designed by Kalmera.net
Trusted SSL Certificate