Arama
Andante Sayı 76
Kategori DERGİ/Andante
Firma Andante
Basım Yeri ve Tarihi 2013
Tanıtımlar Yeni yılın ilk sayısı ve dergimizin yenilen tasarımıyla huzurlarınızdayız. Oldukça yoğun geçirdiğimiz Aralık ayı boyunca Andante ailesi olarak çok mutlu günler yaşadık. 18 Aralık gecesi Borusan Müzik Evi’nde kutladığımız 10’uncu yaşımızda bizleri yalnız bırakmayan yakın dostlarımıza, okurlarımıza, Donizetti Klasik Müzik Ödülleri törenini birlikte düzenlediğimiz Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve KÜSAV Başkanı Çiğdem Simavi’ye bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyor; gecemizi mini resitalleri ile renklendiren Andante’nin sanatçı dostlarına sevgiler sunuyor, 20’inci yaşgünü kutlamamızda yine birlikte olmayı diliyoruz.

Aralık ayı içinde ikinci sevincimizi bize yaşatarak dergimizi onurlandıran Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’na çok teşekkür ediyor ve saygılarımızı sunuyoruz. Dergimiz adına Şefik Kahramankaptan’ın teslim aldığı “Onur Ödülü Gümüş Madalyası”nı kütüphanemizin en güzel köşesine yerleştirdik. Son 10 yıl içinde klasik müzik dünyamıza yaptığı yatırımlarla çalışmalarını takdirle izlediğimiz Borusan Holding’in kurucusu, müzik dostu Asım Kocabıyık’ı kaybetmenin hüznü içinde kendilerini saygı ile anıyor, Borusan Holding ailesine sabırlar diliyoruz.

Bu sayımızda Amsterdam Concertgebouw Orkestrası’nın viyola grubunda yer alan ve büyük şeflerle çalışan İmer Saraçoğlu, Armağan Ekici ile gerçekleştirdiği söyleşide deneyimlerini ve renkli anılarını bizlerle paylaştı. Değerli yazarlarımızdan Aydın Büke’nin Mozart’ın hayatındaki kadınları konu alan yazısını kapak konumuz olarak belirledik; Aydın Büke’nin üçüncü baskısı ile raflarda yerini alan “Mozart-Bir Yaşamöyküsü kitabına daha nice baskılar diliyor; 1893 Noel’inde Londra sokaklarında bizi gezdiren, sararmış gazete sayfalarındaki haberler ve gravürlerde kalan bilgilerle “Londra’daki İstanbul”u anlatarak adeta zaman yolculuğu vaadeden yazısı için Emre Aracı’ya; Modest Mussorgski’nin görkemli müziğiyle opera repertuvarının başyapıtı olarak kabul edilen Boris Godunov’u kaleme aldığı yazısı için Ayşe Öktem’e en iyi dileklerimi gönderiyorum. Librettosu “İsimlerin Şarkısı” adlı kendi romanından uyarlanan, besteci Roxanna Panufnik’in görkemli bir oratoryaya dönüştürdüğü eserinin prömiyerinde yaşadığı duygulu anları anlatan Norman Lebrect’e, Türkiye’nin ilk Şeflik yarışmasında yaşananları paylaşan Şefik Kahramankaptan’a, Ahmet Kanneci ile yaptığı hoş söyleşi için Tolgahan Çoğulu’ya, konser, opera, bale eleştirileri ile sayfalarımızı onurlandıran tüm yazarlarımıza teşekkür ediyor; 2013 yılında klasik müzik dünyamıza sağlık, barış ve huzur diliyorum.

Ahu Ünalp
Andante 'Türkiye'nin Klasik Müzik Dergisi'
Format 1 DERGİ
Yorumlarınız
Yorum yazmak için lütfen üye olun
Fiyatı 7,00 TL (KDV Dahil)
 
Lütfen Kullanıcı Girişi Yapınız
Kullanıcı Girişi
- Yeni Üye Ol
- Şifremi Unuttum
Beni Hatırla
   
Gizlilik İlkesi & Yardım
Mikrop Gramofon
Akçaağaç Sokak No:1/1A Acıbadem/İstanbul
Tel : +90 216 545 0386
GSM : +90 532 343 9328
Fax : +90 216 326 3920
Email : info@mikropgramofon.com

(C) Tüm Hakları saklıdır. 2005, Mikrop Gramofon
Designed by Kalmera.net
Trusted SSL Certificate