Arama
Andante Sayı 75
Kategori DERGİ/Andante
Firma Andante
Tanıtımlar 2012 yılının son sayısında yine birbirinden çekici konular ile karşınızdayız… Bu ay içimizde tatlı bir heyecan var; Aralık ayının 18. günü Beyoğlu Belediyesi'nin katkısı ve KÜSAV'ın katılımı ile saat 19.30'dan itibaren Borusan Müzik Evi'nde 10’uncu yaşımızı kutlayacağız. Bu mutlu gecemizde aramızda olmak isteyen dostlarımız info@andante.com.tr adresimize katılmak istediklerini bildiren bir e-posta gönderebilirler.

Kapağımızı onurlandıran, sesi ile duyguları resmeden dünyaca ünlü opera sanatçısı Cecilia Bartoli, Andante okurları için yazarımız Franco Soda’nın sorularını yanıtladı. Değerli yazarlarımızdan Emre Aracı ve Şefik Kahramankaptan, zengin izlenimlerle dolu Macaristan gezilerini kaleme aldılar; beğeniyle okuyacağınız bu iki yazımızda Emre Aracı, kendi yönetimindeki İDSO sanatçıları ve Cihat Aşkın’ın bir süre Liszt’in de yaşadığı eski konservatuvar binası salonunda verdikleri konseri ve unutulmuş bir “Türk-Macar Dostluk Marşı”nı bizlerle paylaşırken; Şefik Kahramankaptan, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın Macaristan’da gerçekleştirdiği iki konsere dair gözlemlerini yazdı.

Müziği ve etkileriyle Claude Debussy’nin 150’inci doğum yıldönümü için özel olarak hazırladığımız dosyamız, Ayşe Öktem’in Frankfurt ziyaretinde izlediği opera temsillerine dair yorumları, Tonguç Çağın’ın geçen yüzyılın önemli şeflerinden Georg Solti için hazırladığı yazısının ikinci bölümü, Halil Tekiner’in Adnan Saygun’un hastalıkları ve vefatı hakkında derlediği yazısı, Norman Lebrecht’in dünyaca tanınmış orkestraların neden genç şeflerin peşinde olduğuna dair değerlendirmeleri, ilginizi çekecek diğer konu başlıklarımızdan bazıları. Ayrıca, hakkında bilmek istediğiniz her detaya ulaşabileceğiniz Tekfen Filarmoni Orkestrası ekimiz ve her sayımızda olduğu gibi, keskin kalemlerimizden değerlendirmelerin yer aldığı Kayıt Masası, bu sayımıza eşlik ediyor.

Dergimize yıllardır emek veren değerli müzikolog Ersin Antep, yazılarına bir süre için ara vererek Andante okuyuculuğuna terfi etmiş bulunuyor. Kendisine bu zaman zarfında yapacağı çalışmalarında başarılar diliyor; tüm klasik müzikseverlere sağlıklı, huzurlu, güzel günler temenni ediyorum.

Ahu Ünalp
Andante 'Türkiye'nin Klasik Müzik Dergisi'
Format 1 DERGİ
Yorumlarınız
Yorum yazmak için lütfen üye olun
Fiyatı 7,00 TL (KDV Dahil)
 
Lütfen Kullanıcı Girişi Yapınız
Kullanıcı Girişi
- Yeni Üye Ol
- Şifremi Unuttum
Beni Hatırla
   
Gizlilik İlkesi & Yardım
Mikrop Gramofon
Akçaağaç Sokak No:1/1A Acıbadem/İstanbul
Tel : +90 216 545 0386
GSM : +90 532 343 9328
Fax : +90 216 326 3920
Email : info@mikropgramofon.com

(C) Tüm Hakları saklıdır. 2005, Mikrop Gramofon
Designed by Kalmera.net
Trusted SSL Certificate