Arama
Andante Sayı 51
Kategori DERGİ/Andante
Firma Andante
Tanıtımlar Andante klasik müzik dergisinin 51. sayısının kapağında Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürü ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Müzik Direktörü Rengim Gökmen yer alıyor. Yazarımız Kemal Küçük, Gökmen’le DOB, CSO ve orkestra şefliği mesleği üzerine kapsamlı bir söyleşi yaptı. Ersin Antep de ‘Defter’ köşesinde kapak dosyamıza katkıda bulundu.

Andante’ye bu sayıdan itibaren yeni yazarlar katıldı. Diğdem Gezek ‘Müzik Eğitimi’ ve Ozan Tunca ‘60 Dakikada Klasik Müzik’ adlı sayfaları hazırlamaya başladılar. İbrahim Yazıcı yaşamöyküsünü ve müzik üzerine düşüncelerini aktaracağı sayfasında önce müzikle ilk tanıştığı yıllara gitti. Şefik Kahramankaptan ‘Yansımalar’ köşesini bu sayıda Paris’e taşıyıp Erol Erdinç’in Cite des Arts’da verdiği konserden izlenimlerini aktardı. Bu sayıda ayrıca Feyzi Erçin’in Viyana, Mutlu Tanberk’in Londra izlenimlerini de okuyabileceksiniz. Yeni sezonlarını açıklayan bazı orkestra ve konser salonlarımızın programlarını da mercek altına aldık.

Can Denizci çoktandır ara verdiği inceleme yazılarına bu ay Beethoven’in piyano sonatları üzerine yazdığı kapsamlı makaleyle yeniden başladı. Ayşe Öktem ‘Operanın Başyapıtları’nda bu ay sahnelerimize konuk olan iki Türk temalı operayı, Abu Hassan ve Zaide’yi tanıttı. Ahmet Makal, ‘Şeytanın ‘Al’ Dedikleri’nde BIS kayıt firmasının ülkemize yeni ithal edilen partisi üzerine aydınlatıcı bir yazı kaleme aldı. Feyzi Erçin ve Murat Özkoyuncu geçen sayımızda çok beğenilen doyurucu müzik eleştirilerini bu sayıda da sürdürürlerken Ufuk Çakmak ‘Müzik Penceresi’nde günlüğünü tutmaya devam ediyor, Murat Beşer ise klasik dışı kayıtları Andante okurları için didik didik ediyor.

Yeni yazarlarımızdan, Stereo Mecmuası editörü Hakan Cezayirli, klasik müziği bilgisayarından dinlemeyi tercih edenler için mini bir hi-fi rehberi hazırladı. Ali Ergur, Sun Yapım’ın iki CD kaydı çalışması üzerine her zamanki titizliğiyle bir yazıyla katkıda bulunurken Feyzi Erçin Stanley Kubrick’in Otomatik Portakal filminde Beethoven’in müziğinin kullanımı üzerine, aynı zamanda bir sinefil gözüyle değerlendirmelerde bulundu.
Format 1 DERGİ
Yorumlarınız
Yorum yazmak için lütfen üye olun
Fiyatı 6,00 TL (KDV Dahil)
 
Lütfen Kullanıcı Girişi Yapınız
Kullanıcı Girişi
- Yeni Üye Ol
- Şifremi Unuttum
Beni Hatırla
   
Gizlilik İlkesi & Yardım
Mikrop Gramofon
Akçaağaç Sokak No:1/1A Acıbadem/İstanbul
Tel : +90 216 545 0386
GSM : +90 532 343 9328
Fax : +90 216 326 3920
Email : info@mikropgramofon.com

(C) Tüm Hakları saklıdır. 2005, Mikrop Gramofon
Designed by Kalmera.net
Trusted SSL Certificate