Arama
Andante Sayı 48
Kategori DERGİ/Andante
Firma Andante
Tanıtımlar Andante dergisinin Haziran 2010 tarihli 48. sayısında neler var?

“Türkiye’nin Klasik Müzik Dergisi” Andante’nin, her yıl olduğu gibi bu yılın Haziran ayı sayısının kapağında da Uluslararası İstanbul Müzik Festivali yer alıyor. Festivalin ağır konuklarından Viyana Filarmoni ve Radu Lupu üzerine yazıların yer aldığı dergide, Serhan Bali’nin konuk müzisyenleri ve konserlerini tanıttığı genel yazısı dışında Festivalde Chopin resitali verecek olan genç piyanist Ayşedeniz Gökçin ile Feyzi Erçin’in yaptığı bir söyleşi yer alıyor.

Andante’nin Haziran sayısında yer verdiğimiz diğer söyleşiler arasında çocuklara yönelik müzikli oyun projeleriyle, ülkemizde bu alanda farklı bir kulvar açan Yaprak Sandalcı, İzmir DSO ile birlikte kuklalı senfoni orkestrası konseri veren Karin Schafer ve eğitimcilik kariyerini Antalya’da sürdüren Amerikalı soprano Angela Ahıskal bulunuyor.

Piyanist Gülsin Onay ilgi gören günlüklerini sürdürüyor. Sanatçımız bu kez, yaşamında derin iz bırakan orkestralarla ilgili anılarını Andante için derledi. Türkiye’de müzik kültürünün gelişmesinde büyük bir pay sahibi olan aydınlarımızın başında gelen Cevat Memduh Altar’ın kızı İnci Kut, babasının 1949 yılında, Chopin’in yüzüncü ölüm yıldönümü onuruna yapılan anma etkinlikleri sırasında verdiği “Türkiye’de Chopin” başlıklı konferans metnini Andante okurlarıyla paylaştı. Her sayıda okurlarına bir opera başyapıtı tanıtan Ayşe Öktem’in bu sayıdaki yazısı Rossini’nin II. Mehmet operası üzerine. Şefik Kahramankaptan genç yeteneklerimizi tanıttığı sayfaların dışında Almanya’da yeni başarılara imza atan bas Hakan Tıraşoğlu ve şef Cem’i Can Deliorman hakkındaki son gelişmeleri köşesine taşıdı. Kemal Küçük, bugüne dek pek çok yazı kaleme aldığı “müzikte sponsorluk” konusunu yeniden ele aldı. Ahmet Makal ise ülkemize yeniden ithal edilmeye başlanan Brilliant Classics firmasının albümlerini okurlarına yakından tanıttı.

Andante yazarları, geçtiğimiz ay boyunca yurtta ve dünyadaki konser ve opera temsillerini izleyip okurları için notlar almayı sürdürdü. Üstün Akmen, Krasnodar’da Kuğu Gölü balesi, Serhan Bali ve Şefik Kahramankaptan Antalya’da Karacaoğlan operası, Ayşe Öktem ve Üner Birkan İzmir’de Ariadne auf Naxos operası, Aydın Büke Paris’te Rolando Villazon konseri ve Bastille’de Hoffmann’ın Masalları operası, Serhan Bali Pecs’de Tuluğ Tırpan’ın Mevlana senfonik şiiri konseri, Eray Aytimur Mersin Müzik Festivali’ni izleyip yazdılar.

Ayrıca, Opera Bale Gazetesi’nin, “Yaz Festivalleri” özel temalı, Haziran-Temmuz 2010 tarihli 4. sayısı, Andante’nin Haziran 2010 tarihli 48. sayısıyla birlikte okurlarına sunuluyor.
Format 1 DERGİ
Yorumlarınız
Yorum yazmak için lütfen üye olun
Fiyatı 6,00 TL (KDV Dahil)
 
Lütfen Kullanıcı Girişi Yapınız
Kullanıcı Girişi
- Yeni Üye Ol
- Şifremi Unuttum
Beni Hatırla
   
Gizlilik İlkesi & Yardım
Mikrop Gramofon
Akçaağaç Sokak No:1/1A Acıbadem/İstanbul
Tel : +90 216 545 0386
GSM : +90 532 343 9328
Fax : +90 216 326 3920
Email : info@mikropgramofon.com

(C) Tüm Hakları saklıdır. 2005, Mikrop Gramofon
Designed by Kalmera.net
Trusted SSL Certificate