Arama
Andante Sayı 31
Kategori DERGİ/Andante
Firma Andante
Tanıtımlar 'Türkiyenin Klasik Müzik Dergisi' ANDANTE, 2008 yılına merhaba dediği 31. sayısıyla birlikte beşinci yaşgününü kutluyor. Ülkemizin alanında tek dergisi olan ANDANTE, klasik müzikseverlerin bir numaralı referans kaynağı olmayı sürdürüyor.

Dergimiz, altıncı yılına tepeden tırnağa yenilenmiş biçimde giriyor. Kapağından iç tasarımına kadar yepyeni yüzüyle okurlarıyla buluşan ANDANTE'nin müzikseverlere bundan böyle bir de CD sürprizi olacak!

ANDANTE alan okurlar, bu sayı ile birlikte, ilave bedel ödemeden bir CD kaydının sahibi olacaklar. Yerli bestecilerimiz ve yorumcularımızın CD kayıtları bundan böyle ANDANTE 'nin her sayısıyla birlikte okurla buluşacak.

'Elden Ele' adını verdiğimiz ilk CD kaydında, merhum bestecimiz Cenan Akın ve kendisi gibi besteci olan oğlu Can Aksel Akın'ın eserleri yer alıyor.

ANDANTE, içeriğinde de çok önemli yeniliklere imza attı. Bugüne dek, yayımladığı söyleşiler, yazılar ve haberlerle ülke ve dünya klasik müzik gündemini yakından takip eden dergimiz, yeni sayısından itibaren, klasik müzik alanında eğitici, aydınlatıcı yazı ve köşelere ağırlık verecek.

Enstrüman dünyasından haberler ve tanıtımları öne çıkaracak olan ANDANTE'nin her sayısında alanının uzmanı yazarımız bir enstrümanı yakın plana alıp onu detaylı biçimde inceleyecek.

Klasik müzik alanında bilgisini geliştirmek isteyen okurlara yönelik, soru-cevap formatında aydınlatıcı konuların yer aldığı yenilenmiş ANDANTE'nin diğer yeni köşeleri arasında, 'Büyük Besteciler', 'Büyük Yapıtlar' ve 'Opera 400 Yaşında' yer alıyor.

Klasik müzik dünyasının adından en sık söz ettiren eleştirmenlerinden, çok satan kitapların yazarı, gazeteci ve BBC Radyo 3 yapımcısı Norman Lebrecht, kısa bir aradan sonra, 'Kontrpuan' adlı köşesiyle ANDANTE için yeniden yazmaya başladı.
Ankaralı usta gazeteci ve müzik yazarı Şefik Kahramankaptan, 'Gençlerden Haberiniz Var mı?' adını alan yeni köşesinde, daima ön planda yer verdiği genç besteci ve yorumcularımızın yeni başarılarını işleyecek.

Klasik müzik alanında yayınlanan CD ve DVD kayıtlarına her zaman büyük ilgi gösteren ANDANTE yeni sayısından itibaren bu alanı çok daha kapsamlı ve sistemli bir bakış açısıyla değerlendirecek. Klasik müzik kayıtları dünyasından haberler ve kayıt eleştirileri, her sayıda ağırlıklı yer vermeyi planladığımız konular arasında.

ANDANTE'nin yenilikleri 2008 yılı boyunca sürecek. Sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.
Format 1 DERGİ
Yorumlarınız
Yorum yazmak için lütfen üye olun
Fiyatı 5,00 TL (KDV Dahil)
 
Lütfen Kullanıcı Girişi Yapınız
Kullanıcı Girişi
- Yeni Üye Ol
- Şifremi Unuttum
Beni Hatırla
   
Gizlilik İlkesi & Yardım
Mikrop Gramofon
Akçaağaç Sokak No:1/1A Acıbadem/İstanbul
Tel : +90 216 545 0386
GSM : +90 532 343 9328
Fax : +90 216 326 3920
Email : info@mikropgramofon.com

(C) Tüm Hakları saklıdır. 2005, Mikrop Gramofon
Designed by Kalmera.net
Trusted SSL Certificate