Arama
Andante Sayı 120
Kategori DERGİ/Andante
Firma Andante
Basım Yeri ve Tarihi Ekim 2016
Tanıtımlar Andante’nin Ekim sayısı yine dopdolu yine cıvıl cıvıl!

Türkiye’nin Müzik Kültürü Dergisi Andante Ekim sayısının kapağına taşıdığı dosyada günümüzün önde gelen gitaristlerine yeni neslin öne çıkan gitaristlerinin kimler olduklarını sordu. Özge Ç. Denizci'nin Türkiye’nin tanınmış gitaristlerine sorduğu sorulara aldığı doyurucu yanıtlar aynı zamanda gitar sanatının Türkiye'deki durumunu ve geleceğini de gözler önüne seriyor.

Fikret Karakaya'nın ‘Spiker, tanburi, çellist ve bir öğretmen olarak Mesut Cemil’, Serhan Yedig’in ‘Türk keman ekolünün ilk temsilcilerinden Seyfeddin Asal’ ve İncila Bertuğ'un ‘Vefatının 20. yılında Bekir Sıdkı Sezgin’ yazılarını Ekim sayımızda okuyabilirsiniz.

Bu yılki Nobel Edebiyat Ödülü’nün sahibi olan Bob Dylan’ı biz de 75’inci yaşından hareketle Mine Akverdi’nin yazısıyla gündemimize aldık. Evrim Hikmet Öğüt, İstanbul’un özellikle İstiklal Caddesi civarında adım başı görülen Suriyeli sokak müzisyenlerini konu edindi. Murat Beşer ise sevilen portre yazılarını müziğimizin kült figürlerinden Ertuğrul Oğuz Fırat’la sürdürüyor.

Ahu Ünalp’in hazırladığı favori köşelerimizden Aldente’de bu sayı Tan Sağtürk’ün elinden ‘Viski ve zencefilli Jumbo karides ve ahtapot’ tarifini sunuyoruz.

Genç yazarımız Can Çakmur, lied yorumculuğunun efsanesi Dietrich Fischer-Dieskau’nun girift sanatının perdesini aralıyor. Efdal Altun ise müzisyenleri yakından tanıtmaya meslektaşları viyolacılarla devam ediyor.

Buğra Aydınoğlu, ‘Beğendiğim Yerde Çalarım’ mottosuyla Türkiye’nin her yerinde kemanıyla resitaller veren CSO keman sanatçısı Nevzat Kalender’le sohbet etti.

Özge Ç. Denizci, Kalan Müzik’ten çıkan Ev Kayıtları albümüne imza atan müzisyen ikili Vedat Yıldırım ve Cansun Küçüktürk ile sohbet etti.

Şefik Kahramankaptan, ABD’de yaşayan genç bestecimiz Erberk Eryılmaz’ın eserinin MoonArts adlı proje kapsamında bu yıl sonuna kadar bir kapsül içinde Ay’a gönderilecek olmasının ilginç öyküsünü bu ay köşesine taşıdı. Kahramankaptan, Gençlerden Yansımalar’da ise İngiltere’deki ünlü Yehudi Menuhin Okulu’nda okuyan genç kemancılarımızı tanıtıyor.

Franz Liszt’i tanımayan çıkar mı? Peki yaşarken fenomenleşen
Leopold de Meyer’i kaçımız tanıyor? Emre Aracı leziz üslubuyla anlatıyor.

Makaleler, söyleşiler, kayıt-konser-kitap-HiFi tanıtım ve eleştirileri ile daha pek çok yazı ve değerlendirme Andante’nin Ekim sayısı ve dahası portalımızda!

En yeni haberler Andante’nin internet portalında!
www.andante.com.tr portalından Andante'ye kolayca abone olabilir, sevdiklerinize Andante aboneliği hediye edebilirsiniz!

Andante dergisi artık her ay tablet ve cep telefonunuzda!
Andante’nin tablet ve cep telefonu uygulamasını Google ve Apple internet mağazalarından indirip yeni sayımızı satına alarak her an her yerde okumanız artık mümkün.
Format 1 DERGİ
Yorumlarınız
Yorum yazmak için lütfen üye olun
Fiyatı 12,00 TL (KDV Dahil)
 
Lütfen Kullanıcı Girişi Yapınız
Kullanıcı Girişi
- Yeni Üye Ol
- Şifremi Unuttum
Beni Hatırla
   
Gizlilik İlkesi & Yardım
Mikrop Gramofon
Akçaağaç Sokak No:1/1A Acıbadem/İstanbul
Tel : +90 216 545 0386
GSM : +90 532 343 9328
Fax : +90 216 326 3920
Email : info@mikropgramofon.com

(C) Tüm Hakları saklıdır. 2005, Mikrop Gramofon
Designed by Kalmera.net
Trusted SSL Certificate