Arama
Andante Sayı 109
Kategori DERGİ/Andante
Firma Andante
Basım Yeri ve Tarihi Kasım 2015
Tanıtımlar 2015-2016 konser-opera-bale-dans sezonunun artık içindeyiz. Bu sezona 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimin gölgesinde girmiştik. Bu satırları yazdığım sırada seçimin ardından oluşan gölgeli hava ortadan kalkmış değildi. Türkiye’nin acil biçimde ihtiyaç duyduğu ekonomik ve siyasi istikrar ortamı seçim sonuçlarına bakılacak olursa elde edilmiş gözüküyor ama diğer birçok alanın yanı sıra sanat ortamında yaşadığımız belirsizlik ve sıkıntılar da halen güncelliğini koruyor. TÜSAK, AKM gibi tartışmalı konularda yeni kurulacak tek parti hükümetinin nasıl bir tavır alacağı merak konusu. Önceki yıllarda olduğu gibi bu alanda yine kendi bildiğini okuyan bir hükümet etme modeliyle karşımıza gelinecek olursa bizi sıkıntılı günler bekliyor demektir. Sanat dünyamızın artık daha fazla inisiyatif alması, hükümet yetkilileriyle görüşme yolları araması, sıkıntılar ve ihtiyaçları karşı tarafa açık ve anlaşılır biçimde anlatması, akılcı ve mantıklı revizyon önerilerinde bulunması, başını kuma gömüp sürekli karşı tarafı suçlayan taraf olmaması, önümüzdeki süreçte her zamankinden daha fazla önem taşıyor.

Bu köşeyi her ay dergi içeriğiyle ilgili bilgi ve görüş aktarımına ayırmadığımı, dergi dışındaki faaliyetlerimiz hakkında da okurlarımızı bilgilendirme amaçlı kullandığımın farkındasınızdır. Her yıl merakla beklenen etkinliklerimizden biri de Donizetti Klasik Müzik Ödülleri. Önceki yıllarda Mayıs ayında dağıttığımız ödülleri 2014 yılında bir politika değişikliğine giderek sezon değerlendirmesine çevirip geçen yılın Aralık ayında dağıtmıştık. Bu yıl da Aralık ayını hedeflemişken, maalesef geçtiğimiz yaz mevsimi boyunca ülkede yaşadığımız can sıkıcı olaylar, kayıplar, şehitler yüzünden birkaç ay ertelemek zorunda kaldık. Donizetti Ödülleri, öncesinde epeyi ciddi bir hazırlık süreci ve pek çok bileşenin ahenkli biçimde bir araya getirilmesini gerektiriyor. Detaylarına burada daha fazla giremeyeceğim bu yoğun sürecin üstesinden gelebilmek için pek çok açıdan hazır olmamız gerektiğini söyleyeyim. Ödül törenimizi bir aksilik yaşanmadığı takdirde önümüzdeki şubat veya mart ayında düzenlemeyi planlıyoruz.

Andante’nin Kasım sayısında yurttan ve dünyadan ilginizi çekeceğinizi düşündüğümüz konular ve konuklarla yeniden karşınıza geçtik. Mersin’den Paris’e yayılan konu başlıklarımızın ilginizi çekeceğini umarız. Baskı maliyetlerinin yükselmesi ve Andante’yi her ay yayımlıyor olmamız sayfa sayısı konusunda ister istemez dikkatli hareket etmemizi gerekli kılıyor. Andante’nin internet portalında her ay daha fazla haber, röportaj ve makale bulabileceğinizi lütfen unutmayınız. www.andante.com.tr adresi artık biliyorsunuz Türkiye’de klasik müzik denildiğinde siber alemde de akla gelen ilk mecra. Siber aleme dalmışken, sosyal medyayı es geçmek de mümkün değil. Andante sosyal medyada da çok aktif. Facebook’taki Andante grubunu ziyaret ederseniz 15 bin kişiyi aşkın kişinin bu gruba üye olduğunu ve her gün sevdikleri müzik videolarını, konser-etkinlik-yayın duyurularını birbirleriyle paylaştıklarını görebilirsiniz. Andante’yi henüz sosyal medyada keşfetmemiş olan değerli okurlarımızı bu vesileyle haberdar etmek isterim. Yine internet demişken, Andante’nin her sayısının portalımız üzerinden e-dergi formatında ayın ilk günlerinden itibaren okunabildiğini de hatırlatalım.

2015 yılının son sayısında yeniden buluşmak dileğiyle...
Format 1 DERGİ
Yorumlarınız
Yorum yazmak için lütfen üye olun
Fiyatı 10,00 TL (KDV Dahil)
 
Lütfen Kullanıcı Girişi Yapınız
Kullanıcı Girişi
- Yeni Üye Ol
- Şifremi Unuttum
Beni Hatırla
   
Gizlilik İlkesi & Yardım
Mikrop Gramofon
Akçaağaç Sokak No:1/1A Acıbadem/İstanbul
Tel : +90 216 545 0386
GSM : +90 532 343 9328
Fax : +90 216 326 3920
Email : info@mikropgramofon.com

(C) Tüm Hakları saklıdır. 2005, Mikrop Gramofon
Designed by Kalmera.net
Trusted SSL Certificate