Arama
Andante Sayı 101
Kategori DERGİ/Andante
Firma Andante
Basım Yeri ve Tarihi Mart 2015
Tanıtımlar Yoğun bir emek sonucu hazırladığımız Andante’nin 100’üncü sayısının ilgiyle karşılanacağını düşünüyorduk ama bu kadarını da beklemiyorduk doğrusu! 100’üncü sayıda yayımladığımız ve bunların yanı sıra, geçtiğimiz ay boyunca çeşitli kanallardan aldığımız kutlama ve tebrik mesajlarının sahiplerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Yalnız bırakmadıkları ve her geçen gün büyüyen bir aile olduğumuz gerçeğini bize yeniden anımsattıkları için. Evet, Andante büyüyen bir aile. Şubat sayısında yayımladığımız kutlama mesajlarını okuyanlar fark etmişlerdir; klasik müzik dünyamızda Andante’yle birlikte büyüyen, klasik müzik bilgisi ve gustosu Andante’yle birlikte gelişen azımsanmayacak bir kitle var bugün ülkemizde.

Elbette, dergimize çıktığı günden bu yana ilgi göstermeyen veya bir süre gösterdikten sonra uzaklaşan okurlar da var. Ben bunu çok doğal bir durum olarak görüyorum. Yaptığınız yayın son tahlilde kişiliğinizi; hayata, sanata, müziğe bakışınızı yansıtır niteliktedir. Nasıl ki şu hayatta ulaşamadığımız, anlaşamadığımız kişiler oluyorsa; kişiliğimizin bir aynası olan yayınımızın da o kişilere ulaşmasını, dokunmasını, o kişiler tarafından benimsenmesini beklemek de pek doğru olmaz. Ama değerli bestecimiz Özkan Manav’ın da kutlama mesajında veciz biçimde dile getirdiği gibi, Andante 12 yıllık yayın hayatı boyunca, ona mesafeli duran kişilerin bile önemsediği, saygı duyduğu, kendisiyle ilgili bir haber yapılmışsa eğer, merakla ulaşmak istediği bir yayın haline gelmiştir. Bize mutluluk veren bir gelişmedir bu. Yoksa Türkiye gibi, klasik müzik alanında süreli yayıncılık yapanların pek de önemsenmediği, fuzuli bir işle uğraşıyor muamelesi yapıldığı, onu bırakın, müzik yazarlığı mesleğinin bile henüz yeterli kabule ulaşmadığı bir ülkede, emeklerinin küçük dahi olsa bir camia tarafından takdirle karşılandığını görmek dışında bizleri ne mutlu edebilir ki?

Andante’nin okurlarıyla daha interaktif bir ilişki kurmasını sağlamak, klasik müzik dünyasındaki en son gelişmeleri kitlemize daha hızlı biçimde ulaştırmak isteğimizin en somut göstergelerinden biri olan Andante’nin yeni internet portalı bu aydan itibaren devreye giriyor. Bu sayımızın elinize geçtiği günlerde yeni portalımıza da artık ulaşabilir hale geleceksiniz. Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde yayın yapacak olan yeni andante.com.tr içerisinde pek çok yenilik barındırıyor. Bunların en önemlisi Andante’nin artık e-dergi olarak da okunabilmesini sağlayan uygulama. Basit bir satın alma işleminden sonra Andante’yi ayın 1’inde (hatta bazı aylar daha da erken bir tarihte) bilgisayar ekranı üzerinden, sayfalarını çevirerek, büyütüp küçülterek okuyabileceksiniz. Dergimizin aslında bir önceki ayın son haftası içinde hazır hale geldiği ama baskı ve dağıtım etaplarının uzun sürmesinden dolayı raflara ve abonelerimize geç tarihte ulaştığı gerçeği karşısında, e-dergi sanırım pek çok okurumuzun hoşuna gidecek bir uygulama olacaktır. Ama Andante’nin yeni internet portalının tüm özelliklerini bu köşede anlatmamı lütfen beklemeyiniz. Şimdi iş size düşüyor, tek yapacağınız, www.andante.com.tr adresine tıklamak.
Format 1 DERGİ
Yorumlarınız
Yorum yazmak için lütfen üye olun
Fiyatı 8,00 TL (KDV Dahil)
 
Lütfen Kullanıcı Girişi Yapınız
Kullanıcı Girişi
- Yeni Üye Ol
- Şifremi Unuttum
Beni Hatırla
   
Gizlilik İlkesi & Yardım
Mikrop Gramofon
Akçaağaç Sokak No:1/1A Acıbadem/İstanbul
Tel : +90 216 545 0386
GSM : +90 532 343 9328
Fax : +90 216 326 3920
Email : info@mikropgramofon.com

(C) Tüm Hakları saklıdır. 2005, Mikrop Gramofon
Designed by Kalmera.net
Trusted SSL Certificate