Arama
Andante Sayı 86
Kategori DERGİ/Andante
Firma Andante
Tanıtımlar Kalbimle yazdığım editör yazılarımın sonuncusu ile karşınızdayım. Bundan sonra klavyemin başından kalkabileceğim için, sizlerle pek çok yerde karşılaşabileceğimizi düşünüyorum. 2012 yazında Serhan Bali'den devraldığım bu görevi Ocak 2014 itibariyle kendisine devrediyorum.

1.5 yıl önce yaptığımız bu değişikliğin ana sebebini kamuoyuna duyurmuş ve hepinizden başarı dilekleri almıştık. Kısa bir süre önce kamuoyuna yeni bir duyuru daha yaptık ve yine pek çok başarı dileği ve güzel temenni aldık. Herkese çok teşekkür ederiz. Önceki editör yazılarımda da belirttiğim üzere dergimiz, ülkemizin genel ekonomik durumuna bağlı olarak gelişen yayıncılık dünyasının zorlaşan şartlarını her geçen gün üzerinde daha fazla hissediyor. Biz de bunun üzerine, dergimizi yaşatabilmek adına, aramızda yeniden bir işbölümü yapma gerekliliği duyduk. Bu 1.5 yıllık süreçte ikimiz de farklı deneyimlere sahip olduk. Ben genel yayın yönetmenliği görevi sayesinde klasik müzik dünyasına daha geniş bir perspektiften bakabilmeyi, yaptığım redaksiyonlar sayesinde dilimize olan hakimiyetimi ve -aslında hiçbir zaman hoşlanmadığım- “ışık hızında iş yapabilme” kabiliyetimi daha da geliştirdim. Serhan Bali ise editörlükten uzak kaldığı süre boyunca yurtdışı ağlarımızı güçlendirdi, elinden geldiğince konser organizasyonları yapmaya gayret etti, ancak “Andante editörü ve müzik yazarı Serhan Bali” kimliği, arzusu hilafına bu dönemde yakasını bırakmadığından dolayı, geçtiğimiz günlerde bu kararı alarak hiç vakit kaybetmeden uygulamaya geçmeyi düşündük. Ahu Ünalp olarak, dergimiz adına yapacağım çalışmalar devam edecek. Yeni işler geliştirerek projeler hazırlayacağım, BaliÜnalp markasıyla gerçekleştirdiğimiz konser organizasyonlarına hız kazandıracağım. Serhan Bali ve Ahu Ünalp olarak, kişiliklerimizden kaynaklanan yeterli seviyede hakkaniyete ve duyarlılığa sahip olduğumuz için, Andante gibi bir dergi çıkarıyor olmanın sorumluluğunu, atacağımız her adımda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da taşıyacağımızı bilmenizi isteriz.

2013 yılının son günlerini yaşıyoruz. Üzerinde yaşadığımız topraklar, yaptığımız işlerin hakkını vermekten ne yazık ki uzak. Müzik dünyamız için yıllardır iğneyle kuyu kazarak yaptıklarımıza bakınca, 86 sayılık çok değerli bir Andante arşivi ve bu derginin çatısı altında kalben toplanmış binlerce yürek görüyoruz. Her birinizi gerçekten dost bildiğim için duyarlı olduğum noktalara değinmeden geçemedim. “Andante” kelimesinin benim için pek çok manası var. Bazen yel değirmenlerine doğru elinde bayrağı ile ışık saçarak koşan bir Don Kişot, bazen uğruna hayatımızı vakfederek çalıştığımız “Bana yazılarımı verin, matbaaya girme zamanım yaklaşıyor” diyen kocaman bir yaratık, bazen orta hızdan daha yavaş bir müzik terimi, bazen Melike Bali'nin “Bu ay da dağıtımı bitirdim hayatım” diyerek bakan güzel gözleri, bazen içi içine sığmayan Serhan Bali'nin 11 yıl önce “Bir klasik müzik dergisi çıkarmayı düşünüyorum, ne dersin?” sözlerinin kulağımda yankılanması, bazen bu ülkenin klasik müzik sanatçılarını onurlandırabilmek niyetiyle düzenlediğimiz Donizetti Klasik Müzik Ödülleri törenlerindeki alkış sesleri ve sevinç gözyaşları…

Az sonra yine büyük emek ürünü bir sayımızın daha sayfalarını çevirmeye başlayacaksınız. Borusan Kültür Sanat’ın bu ayki Beethoven Festivali vesilesiyle hazırladığımız özel dosyamızı beğeneceğinizi umuyor, 2013 yılının bu son sayısına emeği geçen tüm yazar dostlarımıza en iyi dileklerimi sunuyorum. Bir işi kalben yapmak hem harika hem de tehlikeli bir duygu. Azim, inanç, emek, göz nuru... Ama biliyorum ki yaşatacağız... Bu zorlu süreçten sağ çıkacağımıza inanıyorum. Köşemden ayrılıyor olsam da iç sayfalarda yine sizlerle beraber olacağım.

Başka Andante yok!

Ahu Ünalp
Format 1 DERGİ
Yorumlarınız
Yorum yazmak için lütfen üye olun
Fiyatı 7,00 TL (KDV Dahil)
 
Lütfen Kullanıcı Girişi Yapınız
Kullanıcı Girişi
- Yeni Üye Ol
- Şifremi Unuttum
Beni Hatırla
   
Gizlilik İlkesi & Yardım
Mikrop Gramofon
Akçaağaç Sokak No:1/1A Acıbadem/İstanbul
Tel : +90 216 545 0386
GSM : +90 532 343 9328
Fax : +90 216 326 3920
Email : info@mikropgramofon.com

(C) Tüm Hakları saklıdır. 2005, Mikrop Gramofon
Designed by Kalmera.net
Trusted SSL Certificate