Arama
Andante Sayı 85
Kategori DERGİ/Andante
Firma Andante
Basım Yeri ve Tarihi 2013
Tanıtımlar Hayli mutlu geçen bir Ekim ayı geride kaldı. Kasım ayında da bu mutluluğumuzun artarak devam edeceğini umarım. Ekim ayındaki notlarımda şöyle yazmıştım: “Bu notumu okuyan ve dergimizin henüz abonesi olmayan sanatseverlerin abone olarak dergimize destek vermelerini, abone olmuş okurlarımızın ise bütçeleri el veriyorsa dostlarına abonelik hediye etmelerini rica ediyorum.”

Bu çağrımıza olumlu yanıt verdiğiniz için minnettarız. Abone sayımız günden güne artıyor. Ülkemizin her köşesinden gelen okuyucu mektupları, sosyal medyada her gün aramıza katılan yüzlerce yeni kişi, “Türkiye'nin Klasik Müzik Dergisi” Andante'nin en başından beri benimsediği bu sloganın içini doldurduğunu kanıtlıyor. Yurtiçinde gördüğümüz yoğun ilginin aynısını yurtdışında da görüyoruz. Serhan Bali'nin kurduğu uluslararası ağlarımız sayesinde dergimiz yurtdışındaki klasik müzik çevrelerinden de çok güzel tepkiler alıyor. Andante seçkin uluslararası klasik müzik etkinliklerini yerinde izlemeye davet edilen, en yeni kayıtların ülkemizdeki müzikseverlere tanıtılması gayesiyle düzenli olarak postalandığı global müzik dergilerinden birine dönüştü. 11 yıllık kesintisiz emeğimizin geldiği noktadır bu… Aramıza yeni katılan abonelerimize “hoşgeldiniz” diyorum. Ama içinde olduğumuz acımasız ekonomik koşullarda Andante'nin yaşamını kesintisiz sürdürebilmesi için daha fazlasına ihtiyaç duyduğumuzu bilmenizi isterim. Kültür-sanat dünyamızda dün yayınlanmakta olan dergilerin bugün kapandığını hala görüyor ve hem onlar, hem okurları hem de ülkemiz adına derinden üzülüyoruz. Dergileri ayakta tutacak olan en temel gücün, reklam gelirinden de önce okurları olduğunu unutmayalım. Okurlarının desteğini çekmediği dergilerin sırtı yere gelmez. O yüzden, bizlerden yakın ilginizi ve desteğinizi lütfen esirgemeyiniz.

Elinizde tuttuğunuz, okuduktan sonra da arşivinize kaldıracağınız bu sayımızı hazırladığım sırada her manada yoğun olan farkındalığım bir aşama daha geçirdi. Serhan Bali'den genel yayın yönetmenliği görevini devraldığım günden hazırladığım bu 14'üncü sayıya dek böyle bir duygu hissetmemiştim. Andante'yi hazırlarken gözüm, kulağım ve tüm duyu organlarım farkındalığımın en üst seviyesinde çalışır ki bu, benim için doğal bir durumdur. Sayfalarımızda yer alan her yazı, o yazıların her cümlesi ve her kelimesi geniş bir bakış açısıyla değerlendirilir. Ve böyle olması da normaldir. Bu normalliğe alışan ben, Kasım sayımızı hazırlarken, ulusal basında yayımlanan bir konser haberi okudum. Ayrıntılarını burada vermeyeceğim. Haberin gerçek mi şaka mı olduğunu anlamak için birkaç kez okudum ve sonunda içimden -bunu yazarken her türlü egodan uzak olduğumu bilmenizi isterim- “İyi ki bu ülkede Andante diye bir klasik müzik dergisi yayımlanıyor” dedim. Samimiyetime inanacağınız hissiyle, dergimizin tüm yazarlarına buradan teşekkür etmek isterim. Bu ülkenin yetiştirdiği en aydın zihinlersiniz siz; gerçek manada müziğin bilincine erişmiş, korkusuz, dürüst, çalışkan, erdemli ve hünerlisiniz. Son derece donanımlı olmanıza rağmen, yazılarınızı büyük bir titizlikle okuyucularımıza hazırlarken gösterdiğimiz emekle her ay şekillenen dergimizin de bu ülkenin en üst düzeydeki yayın organlarından biri olduğunu söylememe izin verin. Dergimize övgüler yağdırmıyorum. Sadece, “Biz yapılması gerekeni yapıyoruz, umarım örnek alınırız” demekten kendimi alamıyorum. Bizi yıllardır takip eden sevgili okurlarımızın bu gerçeğin zaten farkında olduklarına adım gibi eminim; ama bazen insanın unutmuş olabilene hatırlatmak, duymayana da duyurmak istemesi kadar doğal bir şey olamaz, öyle değil mi?

Hepinize iyi okumalar dilerim.

Ahu Ünalp
Format 1 DERGİ
Yorumlarınız
Yorum yazmak için lütfen üye olun
Fiyatı 7,00 TL (KDV Dahil)
 
Lütfen Kullanıcı Girişi Yapınız
Kullanıcı Girişi
- Yeni Üye Ol
- Şifremi Unuttum
Beni Hatırla
   
Gizlilik İlkesi & Yardım
Mikrop Gramofon
Akçaağaç Sokak No:1/1A Acıbadem/İstanbul
Tel : +90 216 545 0386
GSM : +90 532 343 9328
Fax : +90 216 326 3920
Email : info@mikropgramofon.com

(C) Tüm Hakları saklıdır. 2005, Mikrop Gramofon
Designed by Kalmera.net
Trusted SSL Certificate