Arama
Andante Sayı 84
Kategori DERGİ/Andante
Firma Andante
Basım Yeri ve Tarihi 2013
Tanıtımlar Her şeye rağmen harika bir sezon yine bizleri bekliyor. Elinizde tuttuğunuz yeni sezon sayımızı hazırlarken dergimize ulaşan programlardaki her konseri tek tek inceledim. Gitmeyi arzu ettiğim konserlerin bir listesini yapma fırsatını henüz bulamasam da, sizler bu sayımızı okurken ajandalarınıza notlar düşmeye başlayabilirsiniz.

Bu yıl 15’inci yılını kutlayacak olan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, dünyanın son dönemde takip ettiği yıldız solistlere eşlik edecek. Orkestra Aralık ayında düzenleyeceği BİFO ve Beethoven Festivali ile de bir ilke imza atacak. Tematik sezon programıyla Borusan Quartet Beethoven'in yaylı çalgılar dörtlülerini seslendirecek. Özgün ve cesur projeleriyle Borusan Müzik Evi’nin yine sıkça ziyaret edilmesi bekleniyor. Gelecek yılın başında 1 yaşına girecek olan Borusan Klasik'e nice yıllar diliyorum.

“Yıl boyu sanat, yıl boyu festival” yaklaşımıyla hazırlanan kaliteli programıyla İş Sanat’ın 14. sezonu 2 Kasım akşamı piyanist Özgür Aydın ve BİFO konseriyle açılacak. Anadolu yakasının kaliteli sahnesi Süreyya Operası’nın önünde bu yıl da kuyruklar oluşacak. Sahne sanatları ve oda müziği meraklılarını bu yıl da Kadıköy’de yüklü ve nitelikli bir program bekliyor.

Sanat dünyamızda 2013 yılı boyunca her konuşmada kendisinden bahsettiren ve camiada büyük bir merak uyandıran Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi tüm ihtişamıyla artık gösterilere hazır. Üstün akustiğe sahip salonlarındaki etkinlikler için sezon biletlerini aynı anda satışa sunan merkez, hepimiz için yeni bir buluşma noktası olacak gibi gözüküyor. Yaz boyunca durup dinlenmeden çalışan değerli ekibe bu ilk sezonlarında başarılar diliyorum.

İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bir klasik müzik vahası oluşturan Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu, sanat yönetmeni olan değerli yazarımız Ece İdil’in hazırlayıp “Yeni Bakışlar Yılı” başlığıyla duyurduğu sezon programında, farklı disiplinleri ahenkle harmanlamış olduğu görülüyor. Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall'un klasik müzik koordinatörü Evin İlyasoğlu'nun hazırladığı nefis programda ise, geçen sezonlar boyunca gelen tanıdık yüzlerin yanı sıra, yeni sanatçıların da bu güzel salonda ağırlanacağını görüyoruz. İstanbul Resitalleri yedinci sezonunda uluslararası virtüozların takvimlerine “İstanbul” adını yazdırmayı kararlılıkla sürdürüyor. Hazırladığı farklı temalar ile pek çok yerli/yabancı yıldız soliste eşlik edecek İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ise sezon boyunca değerli şeflerin yönetiminde çalacak.

Bu yıl onuncu yaşını kutlayan Orkestra Akademik Başkent, genel müzik direktörü ve daimi şefleri Ertuğ Korkmaz yönetiminde beş, toplamda ise dokuz konser verecek. Yirminci sezonuna ‘merhaba’ diyen Bilkent Senfoni Orkestrası, sanat yönetmeni ve daimi şefi Işın Metin'in batonu altında piyano ve opera müziği ağırlıklı bir sezon sunacak. Kültür hayatımızın değerli destekçisi Doğuş Grubu’nun sponsorluğunu yaptığı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, içeriğinde korolu büyük eserler bulunan sezon programını hem Ankara'da hem de yurdun çeşitli köşelerine düzenleyeceği turnelerde dinleyiciyle buluşturacak. Klasik müzik dünyamıza barış dolu bir sezon diliyor, emeği geçen herkesi ve tüm sanatçılarımızı şimdiden ayakta alkışlıyorum. Andante olarak kalbimiz ve zihnimiz 7/24 sizlerle.

İyi okumalar,

Ahu Ünalp
Format 1 DERGİ
Yorumlarınız
Yorum yazmak için lütfen üye olun
Fiyatı 7,00 TL (KDV Dahil)
 
Lütfen Kullanıcı Girişi Yapınız
Kullanıcı Girişi
- Yeni Üye Ol
- Şifremi Unuttum
Beni Hatırla
   
Gizlilik İlkesi & Yardım
Mikrop Gramofon
Akçaağaç Sokak No:1/1A Acıbadem/İstanbul
Tel : +90 216 545 0386
GSM : +90 532 343 9328
Fax : +90 216 326 3920
Email : info@mikropgramofon.com

(C) Tüm Hakları saklıdır. 2005, Mikrop Gramofon
Designed by Kalmera.net
Trusted SSL Certificate