ÇAĞDAŞ KAYNAKLAR|DERGİ|DİĞER KİTAPLAR|KLASİK BATI MÜZİĞİ|KLASİK TÜRK MÜZİĞİ|NOTA KİTAPLARI|VAKIF MADALYASI ALANLAR SERİSİ
Arama
İslam ve Hoşgörünün Geleceği
Sam Harris, Maajid Nawaz
Kategori DİĞER KİTAPLAR
Çeviren Orhan Düz
Firma Kitap Kurdu
Basım Yeri ve Tarihi 1. Baskı, Mayıs 2018
Barkod 9786056636349
Tanıtımlar Nawaz ve Harris’in, Batıda yayımlandığında büyük ilgi gören, İslam dini üzerine günümüzde küresel çapta yapılan tartışmalarda yeni bir sayfa açan ve pek çok dile çevrilen kitabı şimdi Türkçede!

Gençlik yıllarında radikal İslamcı hareketlerin içinde aktif olarak rol aldıktan sonra olgunluk çağında ılımlı İslam yolunu benimseyen Maajid Nawaz ile karşıt düşünceye saygılı, diyalogdan yana bir ateizm düşüncesinin bayraktarlığını yapan nörolog Sam Harris arasında geçen entelektüellik düzeyi yüksek bir ‘diyalog’.

“Maajid Nawaz ve Sam Harris’in aralarında geçen bu dürüst ve sevecen diyalog, birbirlerine yönelttikleri soru yanıtlar yoluyla İslam dini üzerine günümüzde her platformda yapılan tartışmaların üzerini bulut gibi örten sisi ortadan kaldırıyor.”
Irshad Manji, New York Times Book Review

İslam bir barış dini midir yoksa savaş dini mi? Reformdan geçirilmeye uygun mudur? Neden günümüz dünyasında pek çok Müslüman, aşırılıkçı hareketlerin içinde yer almayı seçiyor? İslamcı, cihatçı ve köktendinci gibi tanımlamalar günümüz dünyasında ne anlama geliyor?
 
Ateist kimliğiyle öne çıkan nörolog ve felsefeci Sam Harris ile geçmişte radikal İslamcı hareketlerin içinde yer aldıktan sonra 2007 yılında İslam’ın barışçı yüzünü öne çıkartmayı ve ılımlı Müslümanların sayısını artırmayı hedefleyen Quilliam Vakfı’nı kuran Pakistan asıllı İngiliz aktivist Maajid Nawaz bu soruların yanıtlarını arıyor. İslam ve Hoşgörünün Geleceği adlı bu kısa kitapta, inançlarını ve dünya görüşlerini karşısındakine kabul ettirmeye çalışan zıt kutuplardaki iki entelektüelin mücadelesine tanıklık etmiyoruz. Harris ve Nawaz toplumun her kesimi tarafından örnek alınması gereken bir alçakgönüllülük ve kavrayış içerisinde birbirlerini sonuna kadar dinleyip anlamaya çalışıyor. Üstelik, zamanımızın bu en kutuplaştırıcı sorunlarından birini tüm boyutlarıyla korkusuzca ele alıp, diyaloğun sonunda hatırı sayılır bir ilerleme kaydediyorlar.                         
      
Harvard Üniversitesi Yayınları tarafından basılan İslam ve Hoşgörünün Geleceği, bu alanda daha geniş katılımlı tartışmalara ilham kaynağı olması amacıyla yayımlandı. Harris ve Nawaz ikilisi, yanlış anlama ve şiddetin hüküm sürdüğü bir dünyada çok farklı dünya görüşlerine sahip iki insanın nasıl da ortak bir zeminde buluşabileceğini bizlere gösteriyor. 
Diğer Özellikler 14 x 21,5 cm, 96 sayfa
Format 1 KİTAP
Yorumlarınız
Yorum yazmak için lütfen üye olun
Fiyatı 14,50 TL (KDV Dahil)
 
Lütfen Kullanıcı Girişi Yapınız
Kullanıcı Girişi
- Yeni Üye Ol
- Şifremi Unuttum
Beni Hatırla
   
Gizlilik İlkesi & Yardım
Mikrop Gramofon
Akçaağaç Sokak No:1/1A Acıbadem/İstanbul
Tel : +90 216 545 0386
GSM : +90 532 343 9328
Fax : +90 216 326 3920
Email : info@mikropgramofon.com

(C) Tüm Hakları saklıdır. 2005, Mikrop Gramofon
Designed by Kalmera.net
Trusted SSL Certificate